Vi bruger cookies til at forbedre vores hjemmeside. Hvis du fortsætter med at browse på vores hjemmeside, betragter vi det som din tilladelse til at bruge dem. Du kan ændre opsætningen eller få mere information på vores Brugsbetingelser og cookie-politik

Luk


OK
Luk

Error


Vent venligst...


Kære kunde,
Vi behandler din anmodning.
Luk ikke vinduet, denne handling kan tage flere minutter.
Tak for din tålmodighed.

Tak. Din fejlrapport er afsendt.
Hjælp os med at forbedre vores produktdata ved at fortælle os om eventuelle fejl.
Vælg mindst én fejltype


Virksomhed Navn
Telefon E-mail
OK

Vi sender dig en e-mail når produktet er tilbage på lager igen.


Lamineringslommer, Pavo, A6, 75 µm, glasklar, pakke med 100 stk

Varenr. 5.705.737
  • Lamineringslommerne fra Pavo leveres i et lille A6-format som er ideelt til at beskytte mindre dokumenter og billeder i hverdagen

  • Med en tykkelse på 75 µm får du en holdbar overfladebehandling der beskytter dine vigtige papirer mod snavs, fugt og daglig slitage

  • Denne pakke indeholder 100 glasklare lommer af polyester som sikrer en flot blank finish ved brug af varmlaminering på kontoret

Se mere her >
Tykkelse
75 µm

27,95 DKK   pr. enhed

Log ind / Opret
Lamineringslommer, Pavo

Disse lamineringslommer er designet til at beskytte og bevare mindre dokumenter eller billeder i hverdagen. De er velegnede til brug på kontoret eller i hjemmet, hvor der er behov for en holdbar og klar overfladebehandling.

Den glasklare polyester sikrer en gennemsigtig finish, der fremhæver indholdets farver og detaljer på bedste vis. Ved anvendelse af varmlaminering opnås et stabilt og jævnt resultat, som effektivt forsegler papiret. Den blanke overflade giver en professionel fremtoning og yder god beskyttelse mod snavs, fugt og daglig slitage.

• Farve: Glasklar
• Størrelse/mål: A6
• Materiale: Polyester
• Tykkelse: 75 µm
• Format/type: Varmlaminering

Emballagen til dette produkt bærer et FSC®-mærke, hvilket dokumenterer, at materialet stammer fra ansvarligt drevne skove og andre kontrollerede kilder.
Emballagen er desuden 100 % genanvendelig og fremstillet af 100 % genanvendt materiale.

Bestillingsenhed = 1 stk., som indeholder: 100 stk.

Kan bestilles i valgfrit antal af den ovenstående bestillingsenhed. Ønsker du hele pakker, leveres de fra producenten i følgende enheder:
1 stk. / 20 stk.

Varemærke :  PAVO

Forseglingsproces :  Varm

Papirformat :  A6

Tykkelse :  75 µm

Tykkelse pr. side :  75 µm

Finish :  Glasklar

Emballeret antal :  100

Materiale :  Polyester

Nøgleinformationer

Procentandel af emballage, der kan genanvendes 100

Genanvendelig emballage Yes

Resultat af bæredygtighedsvurdering i % 54

CO2 Scope-vurdering Cradle to Grave

CO2-metodologi Estimated Global Warming Potential

CO2 ISO-standard ISO14067

% CO2 Upstream 93

% CO2-brugsfase 1

% CO2 - Slutlivscyklus 5

Procentandel af genanvendt materiale i produktet 0

Garanti 0

Tilgængelighed af reservedele 0

Verdenskendte mærker hos Lyreco