Ludzie trzymają roślinę w złączonych dłoniach

Odpowiedzialność społeczna Lyreco

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność podstawą doskonałej obsługi klienta

W Lyreco jesteśmy świadomi, że podejmowanie działań przyczyniających się do ochrony naszej planety i ludzi wymaga zaangażowania wszystkich i że musimy działać na rzecz zrównoważonego rozwoju w całym naszym łańcuchu dostaw.

Każdego roku poprawiamy nasze długoterminowe zaangażowanie w zrównoważony rozwój, mając na celu wzmocnienie naszego zaangażowania w bardziej odpowiedzialne praktyki i zapewnienie, że współpracujemy z partnerami, którzy przynajmniej podzielają nasze obawy i ambicje.

  • Dostarczanie produktów, które przyczyniają się do ochrony planety i jej mieszkańców.
  • Zapewnienie zgodności z wymogami etyki i zgodności z przepisami wszędzie tam, gdzie działają nasi dostawcy, producenci i partnerzy.
  • Minimalizowanie ilości opakowań.
  • Opracowywanie zrównoważonych procesów, od zamówienia i dostawy po wycofanie produktu z eksploatacji.
  • Zapewnianie doskonałości pracowników wszędzie tam, gdzie działa Lyreco. Wspieranie edukacji na całym świecie.
Zielony liść

Nasza nowa strategia zrównoważonego rozwoju obejmuje wszystkie nasze działania i ich wpływ na planetę i jej mieszkańców. Zobowiązujemy się również do przejrzystej komunikacji na temat naszych postępów.

pole ryżowe

Nasze wyniki

ikona dostawca na skuterze

- 40%

spadek emisji CO2 (zakres 1 i 2) od 2019 roku

Nasze zespoły dążą do wspólnego celu: odpowiedzialnego działania w celu zminimalizowania wpływu Lyreco na środowisko w całym łańcuchu dostaw, od naszych dostawców po klientów.

liść

36%

udział sprzedaży dzięki odpowiedzialnym produktom w 2022 r.

Etykieta Zielonego Drzewka Lyreco wspiera naszych klientów w wyborze ekologicznych alternatyw, aby pomóc im zmniejszyć ich wpływ na środowisko w miejscu pracy.

cele zrównoważonego rozwoju

Lyreco wspiera Cele Zrównoważonego Rozwoju UN Global Compact & UN SDGs

W 2004 roku Lyreco było pierwszą firmą z branży materiałów biurowych, która dołączyła do UN Global Compact (UNGC), prezentując nasze długoterminowe zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Wspierając tę globalną inicjatywę, zobowiązujemy się corocznie informować o naszych postępach we wdrażaniu siedemnastu Zasad i Celów Zrównoważonego Rozwoju UNGC (SDGs).

Picture of Lyreco CEO

W Lyreco naprawdę wierzymy, że gospodarka obiegu zamkniętego to najlepszy sposób na osiągnięcie odpowiedzialnego rozwoju. Przekształcając naszą działalność w gospodarkę  obiegu zamkniętego do 2025 r., robimy decydujący krok na drodze do pogodzenia naszych celów wydajnościowych z naszymi zobowiązaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Gregory Lienard

CEO Grupy Lyreco

mężczyzna wśród zboża

Lyreco Sustainable Selection

Zrównoważone rozwiązania szybko ewoluowały w ostatnich latach, począwszy od wszystkich aspektów samego produktu, a skończywszy na jego opakowaniu i wpływie na środowisko.

W 2023 r. wprowadzamy pierwszą wersję "Sustainable Selection by Lyreco", naszej nowej progresywnej metodologii oceny dostawców i produktów. Naszym celem jest lepsze służenie naszym klientom w wyborze produktów, które przyczyniają się do ochrony planety i jej mieszkańców.

Chcesz wiedzieć więcej?

ZOBACZ NASZ RAPORT CSR

To może Cię zainteresować