Riksza w mieście

Transport miejski o niskiej emisji spalin

 

Lyreco dokłada wszelkich starań, aby znaleźć sposoby na zmniejszenie naszego wpływu na środowisko, jednocześnie zwiększając naszą zdolność do zapewniania doskonałego poziomu usług naszym klientom.

W Londynie, Paryżu, Bernie i Zurychu testujemy i rozwijamy dostawy niskoemisyjne, aby pomóc głównym ośrodkom miejskim sprostać wyzwaniu ograniczenia emisji CO2 i zanieczyszczenia powietrza. 

Riksza w mieście

Lyreco Switzerland dostarcza elektryczne riksze klientom z Zurychu, Berna i Bazylei.

Wyposażając trzy szwajcarskie miasta (Zurych, Berno i Bazyleę) w elektryczne riksze, Lyreco Switzerland aktywnie angażuje się w redukcję emisji CO2 w centrach miast. Ten transport ma kilka zalet logistycznych - oprócz prawie zerowego śladu węglowego, umożliwia dostawy do klientów w obszarach wolnych od samochodów i wzbogaca doświadczenie klienta o oryginalny akcent miejski.

Rowery kurierskie Lyreco

Lyreco UK testuje wykorzystanie rowerów towarowych w dostawach do Londynu.

W zatłoczonym, nowoczesnym mieście, takim jak Londyn, możliwość szybkiej dostawy paczek z praktycznie zerową emisją to właśnie ten rodzaj innowacji, w który inwestuje Lyreco.

Dlatego współpracujemy z londyńskim start-upem Pedal Me, aby efektywnie dostarczać część naszych towarów w całym mieście za pomocą rowerów towarowych.

Dowiedz się więcej o wersji próbnej poniżej. Jeśli zobaczysz jeden z rowerów, zrób zdjęcie i oznacz Lyreco w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a możesz wygrać kij Kodak Selfie Stick!

Poziom emisji CO2 i zanieczyszczenia powietrza na obszarach miejskich osiągnęły w ostatnich latach poziom krytyczny.


Miasta podejmują teraz działania, uniemożliwiając zanieczyszczającemu transportowi dostęp do ich centrum. Jako dystrybutor materiałów biurowych, obsługujący wiele firm w głównych centrach miast, Lyreco jest zaangażowane w znajdowanie sposobów na zmniejszenie naszego wpływu na środowisko, jednocześnie zwiększając naszą zdolność do zapewniania doskonałego poziomu usług naszym klientom.

VAN
zanieczyszczenie co2

Transport towarowy stanowi 

10-15% ruchu miejskiego 

Transport towarowy powoduje

25% emisji CO2

z transportu w miastach.