Zmniejszenie naszego wpływu na planetę to długoterminowa strategia, która zostanie osiągnięta poprzez stopniowe realizowanie planowanych rozwiązań i ciągłe doskonalenie.

Aby zmniejszyć nasz wpływ na planetę, do 2026 r. będziemy:

  • Używać i sprzedawać produkty i usługi, które przyczyniają się do ochrony planety i jej mieszkańców, przy czym celem jest, aby 90% całkowitego obrotu stanowiły nasze produkty Sustainable Selection.
  • Przyjmiemy gospodarkę o obiegu zamkniętym, zamykając obieg w naszej wewnętrznej konsumpcji i sprzedaży zewnętrznej.
  • Ograniczymy wpływ naszych pojazdów służbowych i podróży służbowych na środowisko oraz zmienimy nasze pojazdy na niskoemisyjne. Emisje, których nie możemy zredukować, zostaną zrównoważone poprzez finansowanie działań na rzecz klimatu.
  • Ograniczymy wpływ naszych obiektów na środowisko i zrekompensujemy emisje, których nie możemy ograniczyć, poprzez finansowanie działań na rzecz klimatu.
Sustainable

Lyreco sustainable selection

W 2023 roku Lyreco wprowadza pierwszą odsłonę "Sustainable Selection by Lyreco", której celem jest lepsze wspieranie naszych klientów w wyborze produktów, które przyczyniają się do ochrony planety i jej mieszkańców.

Sustainable Selection to nowa, innowacyjna metodologia oceny dostawców i produktów, która jest bardziej przejrzysta i zgodna z naszymi długoterminowymi celami w zakresie zrównoważonego rozwoju. Ma ona na celu wzmocnienie naszego procesu zaopatrzenia o bardziej zrównoważone inicjatywy, działania i decyzje. Naszym celem jest, aby 90% naszego całkowitego obrotu było reprezentowane przez produkty Sustainable Selection.

Riksza w mieście

Ograniczenie emisji CO2

Dostarczanie towarów jest głównym modelem biznesowym Lyreco, dlatego stale wprowadzamy innowacje i zmniejszamy nasz wpływ na emisję C02 dzięki optymalizacji tras i pojazdom o niskiej emisji. Dzięki naszej nowej strategii zrównoważonego rozwoju chcemy zmniejszyć wpływ naszych pojazdów firmowych i podróży służbowych oraz zrekompensować CO2, którego nie możemy zredukować do 2026 roku.

Chcesz wiedzieć więcej?

Pobierz nasz raport CSR

Dowiedz się więcej