pioneer mountain lyreco

Od roku 1926 jsme průkopníky

Společně tvoříme skvělé pracovní dny

Od samotného založení společnosti Lyreco v roce 1926 spolupracujeme s našimi zákazníky, našimi dodavateli, našimi lidmi a s komunitami, ve kterých působíme, ve snaze hledat cestu k vyváženějším, bezpečnějším a zdravějším způsobům práce. 

Po čtyři generace, od otevření knihkupectví ve Valenciennes ve Francii, se věnujeme inovaci, abychom byli hnací silou pokroku v udržitelnosti pracovišť na čtyřech kontinentech.

bookstore

Příběh společnosti Lyreco

V roce 1926 otevřel ve Valenciennes ve Francii Georges-Gaston Gaspard knihkupectví s názvem "Gaspard". Firma se rychle vyvíjela a začala nabízet tiskové služby a vyrábět vlastní portfolio papírových produktů. Pan Gaspard začal dodávat zboží přímo zákazníkům ze svých skladů v roce 1936. Během  druhé světové války se společnost stala jedním z prvních přímých (B2B) dodavatelů kancelářských produktů a služeb.

Pod vedením Etienna Gasparda, syna Georges-Gastona Gasparda, a poté pod vedením jeho syna Georgese Gasparda zůstávaly špičkové provozní kvality základem každého nového řešení.

Georges Gaspard těžil z průkopnického ducha svého rodu a učinil první krok k mezinárodnímu působení firmy v roce 1989, kdy získal belgickou společnost Vermeire.

V roce 2001 se společnosti Gaspard přejmenovala na Lyreco.

webshop 1

Od prvního katalogu k 360° zákaznické zkušenosti

V celé historii společnosti Lyreco jsme se vždy snažili být vůdčí silou v souladu s dědictvím průkopnické a inovativní firmy:

  • od prvního katalogu, vydaného v roce 1959, do rozvoje 360° zákaznické zkušenosti kombinující blízkost, elektronické obchodování a elektronický nákup
  • od kancelářského zboží ke kompletnímu portfoliu řešení pro pracoviště
mood picture balloons

Místní znalosti, globální dosah

Více než 30 let po vykročení směrem k mezinárodní expanzi je společnost Lyreco předním evropským hráčem a třetím největším distributorem produktů a řešení pro pracoviště v celém světě s 15 přidruženými společnostmi, které působí ve 25 zemích, a s evropským oddělením zabývajícím se bezpečností.

Od té doby společnost Lyreco roste prostřednictvím akvizic. V jedné z nedávných akvizic v roce 2019 získala Lyreco společnost Intersafe – předního nizozemského hráče v oblasti PPE, a zajistila si tak odborné znalosti a zkušenosti v PPE. Díky akvizici Staples Solution v severských zemích v roce 2021 se společnost Lyreco stala třetím největším distributorem produktů pro pracoviště ve světě a v roce 2023 po akvizici Premium Coffee v Dánsku, Finsku a Švédsku rozšířila společnost Lyreco svou exkluzivní distribuci produktů Nespresso na 11 zemí.

SAFETY

Neustále rozvíjíme řešení a odborné znalosti a zkušenosti

V roce 2009 se značka IMPEGA, pod kterou se od roku 1955 prodávalo naše portfolio vlastních produktů, přejmenovala na Lyreco.

V prvním desetiletí nového století jsme začali svou nabídku rozšiřovat o integrovaná řešení, jako je personalizace produktů, tiskové služby, odběr použitého zboží a další zodpovědné alternativy.

Naše portfolio osobních ochranných prostředků bylo uvedeno na trh v roce 2013 a tento krok vedl k akvizici Intersafe v roce 2019 s cílem dále rozvíjet naše postavení na trhu.

V roce 2016 jsme vytvořili iniciativu Innovation Direction ve snaze urychlit vývoj průkopnických projektů, jako je hladké doplňování zásob a cirkulární ekonomika.

sustainability

Naše cesta udržitelnosti

Úcta k lidem i naší planetě je jedním ze základních cílů společnosti Lyreco. K iniciativě Global Compactas Organizace spojených národů jsme se připojili již v roce 2004 a korporátní odpovědnost se oficiálně stala jedním z pilířů naší strategie v roce 2012 v rámci strategie Eco-Future.

V rámci tohoto směřování byly zavedeny důležité kroky, jako jsou audity výrobců produktů společnosti Lyreco, Sustainable by Lyreco, a program pro omezování emisí CO₂ ve všech aktivitách.

Od roku 2019 je naše snaha chránit lidi i planetu dále podporována strategií naší společnosti. Etika a udržitelnost dodavatelského řetězce, správa a řízení rizik a přispění společnosti jsou nyní jasně definovanými pilíři strategie společně s životním prostředím, ekonomií a lidskými zdroji

V roce 2020 jsme vydali 5 závazků, které měly pomoci našim zákazníkům zásadně pokročit ve výrazném omezování nerecyklovatelného odpadu na pracovištích a snížit tak jejich dopad na životní prostředí. 

lfe nicolas axelrod

Podpora vývoje a učení

V roce 2008 jsme zavedli iniciativu Lyreco For Education, jejímž cílem je podpořit naše dlouhodobé zaměření na podporu práva na vzdělání u dětí v nejchudších zemích světa.

Díky zapojení všech zaměstnanců společnosti Lyreco jsme mohli poskytnout podporu více než 115 000 dětem v šesti zemích: Vietnam, Bangladéš, Brazílie, Togo, Madagaskar, Kambodža a Etiopie.

woman smiling

Future Works je hnací silou inovace

Ve společnosti Lyreco jsme přesvědčeni o tom, že předjímání práce budoucnosti je základem k poskytování vhodné a užitečné reakce pro potřeby našich zákazníků. 

Náš inovační tým se snaží hledat a realizovat nová řešení a iniciativy, které stimulují vytváření skvělých pracovních dní s ohledem na péči o lidi i planetu.

Naše nejnovější řešení pro zákazníky