Bearbetning pågår...
Logga ut
Tack för ditt besök, vi ses snart igen hos Lyreco
Sorterat av
Hjälpfilter
Genom att klicka i relevanta kriterier kan du hitta en speciell produkt inom vårt gröna eller ergonomiska område. Sökresultaten minskar automatiskt. Du kan kombinera flera kriterier för att begränsa dina resultat. För att återgå till ditt val, ta bort ett sökalternativ genom att klicka av i en av rutorna.
Behöver du hjälp?
036-19 89 00
Mellan 8.00 - 17.00
Kontakta oss online
Grön omställning
Se vad vi gör för att säkerställa en grön omställning.
Senaste nytt
Håll dig uppdaterad med de senaste nyheterna om produkter och från Lyreco Group.
Det finns olika typer av lagringsenheter för lagring av stora mängder data: hos Lyreco hittar du externa hårddiskar, USB-minnen samt SD- och micro SD-kort för just ditt ändamål. SD- och micro SD-kort används ofta i digitalkameror, tablets och smarttelefoner och är ett enkelt sätt att öka din lagringskapacitet på.
I vårt sortiment hittar du Verbatim, Toshiba, Freecom och Intenso.
Med en extern hårddisk kan du göra en back-up av dina data så att du alltid är säker på att du kan få tag i dina bilder, videor eller dokument om olyckan skulle vara framme. Du kan även använda en extern hårddisk för att förvara stora mängder av t.ex. bilder, filmer eller dokument som du inte använder särskilt ofta, men ändå behöver spara och kunna komma åt.
Vi säljer XXS och HDD-hårddiskar med olika kapacitet från Freecom, Toshiba och Verbatim. Våra SSD-hårddiskar från Freecom är perfekta för företag med många hemarbetsplatser. Om du däremot är i behov av en intern hårddisk, har vi såklart det med i både 1, 2 och 3 TB.
Använd ett USB-minne till att snabbt överföra data från din dator till en annan enhet såsom din bärbara dator. Du kan också snabbt och utan problem ta med dig en presentation eller annat material till ett möte eftersom USB-minnen fungerar universellt på de flesta enheter, till och med mellan Windows och Mac. Vi har USB-minnen med 4-128 GB lagringsutrymme. Du kan även använda ett USB-minne som extern backup om du inte är i behov av lika mycket lagringskapacitet som en extern hårddisk erbjuder.
Behöver du mer lagringsutrymme på din kamera, din mobil eller bärbara dator? Då är det ett SD-kort, även kallat minneskort, som du behöver. SD-kort är särskilt utvecklade för att lagra HD-video och högupplösta bilder och används i många av dagens moderna enheter. Vårt sortiment inkluderar fler än 10 olika sorters minneskort och om du behöver en kortläsare, hittar du även det under samma länk.
Om du vill ta hjälp av kvalificerad experthjälp för att få reda på vilken produkt som uppfyller dina lagringsbehov på bästa möjliga sätt, kan du ringa vår kundrådgivning på 036-198900 varje dag mellan 8.00 och 16.30.
Priser
Beställ gratis inloggning och få mängder av fördelar:
Vårt löfte
√ Beställ innan kl. 16, så levererar vi nästa arbetsdag till de flesta delar av landet
√ Beställ dygnet runt i vår webbshop
√ Möjlighet till fri frakt
√ Gratis retur inom 30 dagar i obruten förpackning
Frågor?
Ring 036-198900 – våra kundrådgivare står redo att svara dig kl. 08.00-17.00 varje vardag.