Používame cookies, aby sme zlepšili naše služby a aby sme vám vedeli dať ponuky, ktoré zodpovedajú vašim preferenciám. Ak budete pokračovať v prehľadávaní, budeme to považovať za súhlas s ich používaním. Ak chcete zmeniť vaše nastavenia alebo získať viac informácií, kliknite sem - Podmienky používania & Cookies Policy

Zatvoriť


OK
Zatvoriť

Error


Čakajte prosím...


Pandémia Covid-19: nežiaduci dopad na zdravie a pohodu zamestnancov

Pandémia COVID-19 dlhodobo ovplyvní spôsob, akým pracujeme. Pracovné návyky a usmernenia v rámci Európy sa menia takmer na dennej báze.

Flexibilná pracovná doba, práca z domu, služby coworkingu, zdieľané pracoviská či hotdesking, alebo tradičné kancelárie – to je len niekoľko z nových spôsobov práce, s ktorými sú zamestnávatelia a zamestnanci konfrontovaní. Tento vývoj pracovného prostredia má pre vaše tímy značný dopad na pohodlie a ergonómiu, ktoré sú predpokladom ich celkovej pohody a efektívnosti.

Naše partnerské značky Fellowes uskutočnili celoeurópsky prieskum, aby objasnili nové spôsoby práce a dopady, ktoré vplývajú na nastavenie pracoviska a na naše fyzické a duševné zdravie. Výsledky dokazujú, že tejto téme treba venovať zvýšenú pozornosť.

Ako medzinárodný špecialista na témy pracovného prostredia sa spoločnosť Lyreco snaží prijímať tieto nové výzvy formou odborného poradenstva, špecializovaných služieb a ponukou rozsiahlych ergonomických riešení.

Ako ovplyvňuje nový spôsob práce fyzické a duševné zdravie vašich tímov?

Štúdia pod názvom "Nový spôsob práce" spoločnosti Fellowes vyspovedala 7000 zamestnancov z celej Európy, a odhalila, že…

‣ Práca z domu má negatívny dopad na duševné a fyzické zdravie zamestnancov.

‣ Nevhodné domáce pracovisko a pracovný tlak ohrozuje zdravie ľudí.

‣ Trend práce z domu bude pravdepodobne pokračovať aj do budúcna, preto je zásadne dôležité, aby firmy aj vlády prehodnotili a prispôsobili pracovné podmienky, a tým zabezpečili budúce zdravie svojich zamestnancov.

‣ Zdá sa, že domáce pohodlie je pre mnoho ľudí pracujúcich z domu nedostatočné. Výrazné množstvo z nich pociťuje bolesť a nepohodlie spôsobené nastavením pracoviska. Opýtaní zamestnanci sa sťažovali na problémy spojené s únavou očí, bolesťami hlavy a chrbta, či stuhnutým krkom.

Vyše polovica (52 %) opýtaných povedala, že pri práci z domu zažívajú viac bolestí a ťažkostí ako po pracovnom dni vo firemnej kancelárii. Zdá sa teda, že plneniu noriem bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci z domu sa nevenuje dostatočná pozornosť.

Stiahnuť správu z prieskumu

Nech pracujete kdekoľvek – konajte a prispôsobte si pracovisko ergonomicky

Spoločne môžeme pomôcť vašim tímom nájsť tie správne riešenia, či už pracujú doma alebo v kancelárii.

Zapojte viac pohybu a zlepšite držanie tela. So sortimentom zdravých pracovných riešení Fellowes môžete svoje pracovisko transformovať a dosiahnuť lepšie zdravie, celkovú pohodu aj produktivitu. Upravte si pracovisko už teraz a využite ponuku na vrátenia peňazí vo výške 25 %.

Využiť CASHBACK

picture
Upravte si držanie tela
S opierkou chrbta a podložkou pod nohy dosiahnete najvhodnejšiu pracovnú polohu
 
 

Pozrite si sortiment

Podporte si zápästie
Predlaktia držte paralelne s pracovnou plochou a zápästia v neutrálnej polohe
 
 

Pozrite si sortiment

Nenamáhajte si oči
Snažte sa mať oči v jednej línii s horným okrajom obrazovky

 
 

Pozrite si sortiment

Nezanedbávajte pohyb
Ak budete pravidelne meniť pracovnú polohu, budete pracovať lepšie, aj sa lepšie cítiť
 
 

Pozrite si sortiment

Ponúkame vám kompletný sortiment produktov a služieb prispôsobených špecifickým potrebám vašich tímov pri práci z domu. Podporíme tak ich pohodu a produktivitu.

Vy rozhodujete, kto z tímu môže objednávať, čo a ako často.
My zabezpečíme, aby rýchlo dostali, čo potrebujú, priamo k vlastným dverám alebo do vašej prevádzky.

icon
icon
icon
icon
Doprava zadarmo
na všetky objednávky nad 49,95 €
Doručenie na druhý deň
pre objednávky zadané do 17.30
Vrátenie tovaru
do 30 dní od dodania
Platba online
jednoducho a bezpečne
icon