Lyreco - zimowa odzież ochronna 02

Znakowanie odzieży roboczej: logo, hasło. Nadruk i haft.

Logo na odzieży roboczej. Dlaczego warto ją znakować?

Wiele firm decyduje się na wykonanie odzieży roboczej z nadrukiem lub haftem. Przeważnie jest to logo marki, któremu niekiedy towarzyszą dodatkowe informacje – rok założenia firmy, dewiza czy chwytliwe hasło reklamowe. Co ważne, nadruki i hafty możesz umieścić nie tylko na T-shirtach czy koszulach, ale również na odzieży wierzchniej takiej jak kurtki czy kamizelki.

Dzięki temu Twoi pracownicy będą rozpoznawalni także poza siedzibą przedsiębiorstwa, co zdecydowanie przysłuży się zwiększeniu jego popularności. Jakie jeszcze korzyści przyniesie Ci odzież robocza z logo?

Czy można drukować logo na odzieży roboczej?

Według prawa odzież robocza musi być oznaczona zgodnie z jej przeznaczeniem oraz właściwościami. Jeśli jest dopuszczona do użytku na terenie Europy, powinna być opatrzona symbolem CE. Inne oznaczenia, na jakie należy zwrócić uwagę, dotyczą m.in. odzieży o właściwościach elektrostatycznych, chroniącej przed zagrożeniami termicznymi lub chemicznymi, przeznaczonej do spawania czy dostosowanej do pracy w ekstremalnie niskich temperaturach.

Prawo nie reguluje jednak kwestii nanoszenia logo czy innych grafik na koszulki, kurtki softshell, bluzy z polaru, spodnie robocze czy jakiekolwiek inne elementy ubioru. Nie nakłada takiego obowiązku na żadnego pracodawcę, ale też nie zabrania takich praktyk.

kurtka hi vis

Dlaczego nadruki na odzieży roboczej są opłacalne dla Twojej firmy?

Powodów, dla których warto postawić na ubrania robocze z logo firmy, jest wiele. Jednym z najważniejszych jest utrwalenie wizerunku Twojej marki w świadomości klientów. Umieszczone w widocznym miejscu nadruki lub hafty na odzieży roboczej skutecznie podnoszą rozpoznawalność Twojej firmy nawet wśród osób, które wcześniej nie korzystały z Twoich usług. Wystarczy, że widziały już Twoje logo – jeśli kiedykolwiek będą potrzebować świadczonych przez Ciebie usług, prędzej wybiorą ofertę Twoją niż nieznanej im konkurencji.

Weź też pod uwagę fakt, że ubrania robocze Twoich pracowników są również Twoją wizytówką. Schludna i dobrej jakości odzież w oczach klientów świadczy o profesjonalizmie i wysokim poziomie usług. Odzież firmowa z nadrukiem od razu wzbudza zaufanie i pozwala nawiązać lepszy kontakt z klientami. Nie warto z tego rezygnować, zwłaszcza że można tego dokonać relatywnie niskim kosztem.

Jak drukować logo na firmowych ubraniach roboczych, aby było trwałe i estetyczne?

Istnieje wiele sposobów znakowania odzieży. Stosuje się m.in. sitodruk, haft komputerowy, termotransfer, sublimację, DTG czy folie flex. Trudno jednak wskazać najlepszą metodę, ponieważ znak – wykonany każdą z nich – będzie wyglądać odmiennie na różnych typach tekstyliów. To, co sprawdzi się na tkaninach wykonanych z poliestru, nie będzie dobrym rozwiązaniem dla koszulek bawełnianych. Aby uzyskać wysoką widoczność, jakość i trwałość logotypu, inną technikę stosuje się na grubym polarze, inną na odblaskowej kamizelce ostrzegawczej, a jeszcze inną na czapce z akrylu. Oczywiście nie bez znaczenia jest też stopień skomplikowania grafiki, który ma być drukowany na ubraniach roboczych.

Weź pod uwagę, że odzież BHP musi spełniać konkretne zadanie, a wykonanie nadruku na odzieży roboczej może osłabić niektóre z jej pożądanych właściwości np. wodoodporność czy wiatroszczelność. Dlatego ważne jest, aby nadruk został wykonany przez firmy działające w branży BHP i mające fachową wiedzę na temat cech i zastosowania konkretnych materiałów w odzieży ochronnej. Tylko wtedy masz pewność, że nadruk nie przyniesie szkody jakości ubrań.

Ile kosztują ubrania robocze z nadrukiem?

Wycena i czas realizacji znakowania odzieży są ustalane zawsze indywidualnie. Zależą one od wykorzystanej techniki, liczby wykonanych nadruków, rodzaju odzieży roboczej oraz wyglądu grafiki.

Możesz to jednak bardzo łatwo sprawdzić – w Lyreco oferujemy Ci możliwość dokonania wstępnej wyceny online. Wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię produkt i prześlesz nam plik graficzny. Otrzymasz od nas wizualizację nadruku wraz z jego wyceną. To naprawdę proste. Już teraz zobacz, jak może wyglądać Twoje logo na odzieży roboczej!

e-sklep

Nie masz dostępu do sklepu Lyreco?

Wypełnij formularz, aby uzyskać dostęp do cen i promocji.
W przypadku potrzeby pomocy skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem (22) 730 70 00.

Dowiedz się więcej